Tanıtım

İstanbul'da Yaşam

Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarından aldığı kültürel mirasla İstanbul dünyanın gözde kentlerinden biridir. Boğaziçi ve Haliç'in sunduğu manzara ve tüm bu medeniyetlerin kültürel mirası olan tarihi eserlerin yanı sıra şehirde birçok müze de bulunmaktadır. Bir kültür, sanat, turizm, finans, eğlence, müzik ve spor şehri olan Istanbul birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'de en çok üniversiteye ev sahipliği yapan şehir olan Istanbul 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

 

Marmara Üniversitesi'nde Yaşam

Spor

Üniversitemizin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı bulunan spor salonunda; 850 kişi oturmalı olmak üzere toplam 2000 kişi kapasiteli büyük salon, jimnastik, basket ve çok amaçlı çalışmalar için kullanılan 3 adet ek salon, 3 adet 35 kişi kapasiteli derslik ile fitness salonu, bilardo salonu, fotoğrafçılık kursu ve fotoğrafçılık kulübümüzün faydalandığı bir karanlık oda bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 1 adet açık hava tenis kortu, 1 adet açık hava basketbol sahası ve açık hava voleybol sahası ile öğrencilerimize hizmet verilmektedir. Anadoluhisarı Kampüsü'ndeki Salonumuz ise basketbol, hentbol, voleybol, badminton vb. spor dallarında antreman amaçlı eğitim ve uygulamalarda kullanılmaktadır.

 

Sağlık

Üniversitemize bağlı fakülte ve yüksek okullarda okuyan öğrencilerle, idari ve akademik personelimizin, bunların eş ve çocuklarının sağlık problemlerinde ilk başvuru mediko-sosyal hizmet birimlerine yapılabilmektedir. Göztepe yerleşkesinde bulunan merkezin yanısıra Bağlarbaşı, Haydarpaşa, Acıbadem, Anadoluhisarı, Nişantaşı ve Bahçelievler yerleşkelerinde de mediko-sosyal hizmetleri yürütülmektedir.

 


Bu sayfa Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından en son 24.11.2023 17:46:39 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM