Marmara Üniversitesi Bolasaq Uluslararası Eğitim Fuarı'na Katıldı

Marmara Üniversitesi, 2-6 Ekim 2023 tarihleri arasında Kazakistan'ın Astana, Çimkent ve Almaty ile Özbekistan'ın Taşkent şehirlerinde düzenlenen "Uluslararası Eğitim Fuarı (IEF 2023)"na katıldı. 

Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı'na bağlı "Bolasaq Geliştirme Fonu" tarafından düzenlenen Orta Asya'nın en büyük Yüksek Eğitim-Öğretim Fuarı olan "Uluslararası Eğitim Fuarı" etkinliği bu yıl 30'dan fazla ülkeden yaklaşık 60 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Uluslararası İlişkiler ve Akademik İş Birliği Ofisi Direktörü Prof. Dr. Nuri TINAZ'ın katıldığı fuar'da akademik iş birlikleri ve uluslararası projeleri (Erasmus+ KA171, KA2,MOU vb.) arttırmak üzere Avrupa, Avrasya, Kuzey Amerika, Uzak Doğu ve Güneydoğu Asya ülkelerinden gelen kurum temsilcileri ile ikili görüşmeler yapıldı. 

Kazakistan ve Özbekistan'da gerçekleştirilen fuar boyunca katılımcılara Türkiye'nin önde gelen devlet ve özel üniversiteleri ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) "Türkiye Bursları" tanıtıldı. 

WhatsApp Image 2023-11-16 at 11.34.12.jpeg (335 KB)


Bu sayfa Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından en son 27.11.2023 10:11:05 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM