KA107 Nedir?

Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA107) KA103 faaliyetine benzeyen ama ayrıştığı noktalar bulunan bir hareketlilik projesidir. KA107 ve KA103'ün ayrıştığı temel nokta ortaklık kurulan ülkelerdir. KA103 dahilinde Erasmus program ülkeleriyle (28 AB üye ülkesi, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Makedonya, Türkiye, Sırbistan) işbirliği kurulabilirken KA107 kapsamında ortak ülkeler başlığı altında dünyanın farklı coğrafyalarından ülkelerle işbirliği tesis edilebilmektedir. Bu ülkelerin detaylı listesi ''KA107 Ortak Ülkeler Listesi'' sekmesinde dikkatinize sunulmuştur.

KA107 projeleri Yükseköğretim öğrencilerine diğer bir ülkede öğrenme ve staj, yükseköğretim ve akademik olmayan kurumların personeline ise diğer bir ülkede ders verme ya da eğitim alma imkanı sunan projelerdir.

KA107 Projelerinin Temel amaçları nelerdir?
• Öğrencilerinin kişisel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini
desteklemek
• Personelinin mesleki gelişimini desteklemek
• Yüseköğretim kurumlarının kapasitelerini ve uluslararası boyutunu
geliştirmek

KA107 ne değildir?

– KA103 faaliyetinin birebir genişletilmiş hali değildir.
– Kısıtlı mali kaynaklar ve rekabet içeren bir seçim süreci mevcuttur, Ulusal Ajans'a sunulan proje başvuruları kalite değerlendirmesine tabi tutulmaktadır.
– Proje sahibi üniversiteler ‘outgoing’ ile birlikte ‘incoming’
faaliyetleri de yürütürler.
– KA103 kurallarına benzer kurallara sahip olsa da, ayrıştığı
noktalar bulunmaktadır.


Bu sayfa Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından en son 06.11.2019 16:30:08 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM