KA107 2020 Başvuru Süreci

Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından Ulusal Ajans’a sunulmak üzere 2020 yılı KA107 başvuruları toplanmaya başlamıştır.

Başvuru süreci için son tarih 15 Ocak 2020 olup başvuruların ofisimize e-posta yoluyla MS Word formatında iletilmeleri gerekmektedir. Erasmus+ kapsamında Erasmus program ülkelerinden partner ülkelere (Avrupa Birliği Dışındaki Ülkeler) değişim hareketliliği gerçekleştirme maksatlı KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliğine başvuruda bulunmak isteyen bölümlerin başvuru metinlerini partner kurumlarıyla ortaklaşa hazırlamaları gerekmektedir. Başvuru metini aşağıdaki 4 soruyu cevaplayacak 4 ayrı başlık olarak hazırlanmalıdır:

1-Relevance of the strategy

2-Quality of Cooperation Arrangements

3-Quality of Project Design and Implementation

4-Impact and Dissemination

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından daha önce KA107 hareketliliği gerçekleştirmeyen kurumların öncelikle personel değişimi için başvurmaları tavsiye edilmektedir. İletilecek olan başvuruda partner kurumun Avrupa Komisyonundan alınmış Participant Identification Code (PIC) numarasının da bulunması gerekmektedir. İlgili kod partner kurumdan talep edilmelidir. Kurumun PIC numarası yoksa aşağıdaki linkten sisteme kaydolarak bu numarayı temin edebilir:

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/organisations/register_sec.html

Partner kurumun bir yükseköğretim kurumu olması zorunludur.

Gerçekleştirilmek istenen muhtemelen projelere temel olarak üniversitemizin halihazırda yürürlükte bulunan işbirliği protokollerinin listesi ve KA107 hakkındaki bilgilendirici bir sunum aşağıdaki linklerde dikkatinize sunulur. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için international@marmara.edu.tr adresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

KA107 Bilgilendirici Sunum

http://uluslararasi.marmara.edu.tr/erasmus-ka107/isbirligi-protokolumuz-olan-universiteler

 

 


Bu sayfa Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından en son 12.12.2019 15:48:30 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM