ERASMUS+ KA131 ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ YABANCI DİL SINAV TARİHLERİ

ERASMUS+ KA131 ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ YABANCI DİL SINAV TARİHLERİ

İlan edildiği üzere; Marmara Üniversitesi Öğrenci Staj Hareketliliği Başvuruları Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı Portalı (tıklayınız) üzerinden 20 Mayıs 2022 tarihine kadar alınmaktadır.

Seçim ve değerlendirme için; başvuran öğrencilerin Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak Erasmus Staj Hareketliliği Yabancı Dil Sınavına girmeleri zorunludur. 

Sınavlar; İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden fiziki (yüz yüze) yapılacak olup, öğrencilerin Staj süresince kullanacakları dilden sınava girmesi gerekmektedir. Bu kapsamda öğrencilerin hangi dilden sınav (lar)a katılacaklarını; Yabancı Dil Sınavı Tercih Formu’ nu doldurup başvuru sistemine yükleyerek beyan etmeleri gerekmektedir. Lütfen "Yabancı Dil Sınavı Tercih Formunu" sistemde yüklenecek belgeler alanında yer alan "Üniversite Erasmus Dil Sınavı" alanına yükleyiniz. 

Yabancı Dil Sınavı Tercih Formunu, Güncel Öğrenci Belgesi ve Güncel Transkriptini yüklemeyen öğrenciler sınava giremeyeceklerdir.

Sınavlar aşağıdaki tarihlerde Marmara Üniversitesi Yabancı Diller YO tarafından fiziki olarak yapılancaktır.

İNGİLİZCE; 26 MAYIS 2022, PERŞEMBE Saat 17:00

ALMANCA; 27 MAYIS 2022, CUMA Saat 17:00

FRANSIZCA; 27 MAYIS 2022, CUMA Saat 17:00

Başvuran öğrencilerin Erasmus+ staj hareketliliğinden yararlanabilmesi için ilgili sınavların en az birinden 60 ve üzeri puan alması gerekmektedir.  

Sınav salonları Marmara Üniversitesi Yabancı Diller YO tarafından ilan edilecektir.

Başvurularla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir;

https://uluslararasi.marmara.edu.tr/notice/erasmus-ka131-ogrenci-staj-hareketliligi-cagrisi

Aday öğrencilerimize başarılar dileriz.

Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi

HIZLI ERİŞİM