Genel Bilgiler

Marmara Üniversitesi kuruluşu 1883 yılına dayanan, Türkiye'nin en eski üniversitelerinden biridir. Avrupa ve Anadolu yakalarının en merkezi noktalarında bulunan kampüsleriyle  öğrencilerine üstün bir kültürel deneyim sunmaktadır. 

Üst düzey eğitim standartlarını sağlamak maksadıyla üniversitemiz 5 farklı dilde eğitim vermektedir: Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça.

72.000'den fazla öğrencisi olan üniversitemizin 18 fakültesi mevcuttur.

Üniversitemizin 300'ün üzerinde üniversite ile 700'ün üzerinde Erasmus Anlaşması mevcuttur, bunların yanı sıra yurtdışındaki üniversitelerle imzalanmış 28 Mevlana Anlaşması ve  118 Mutabakat Zaptı ile  üniversitemiz Doğu ve Batı dünyaları arasındaki konumu gereği kendisini küresel topluluğun yalnızca bir kısmıyla sınırlamayıp Avrupa, Amerika, Asya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika'yla da bağlarını güçlü tutmaktadır. Bunun yanı sıra üniversitemiz 18 farklı ülkeden 27 yükseköğretim kurumuyla kurmuş olduğu KA107 Uluslaslarararası Kredi Hareketliliği işbirlikleri kapsamında dünyanın dört bir yanından kurumlarla işbirliğini kuvvetlendirmektedir. 

 

 


Bu sayfa Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından en son 16.06.2021 11:10:25 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM