Koordinatörün Mesajı

 

Merhabalar,

Marmara Üniversitesi Uluslararası Ofis olarak 24 Kasım 2010’daki açılışımızı takiben birçok aktivite gerçekleştirdik. Avrupa’nın seçkin Üniversitelerinden yüzlerce yabancı öğrenciyi misafir ettik, yüzlerce başarılı öğrencimizi öğrenim amaçlı Avrupa’ya gönderdik. Ayrıca Avrupa dışındaki ülkelerden de değişim öğrencisi kabul ettik ve gönderdik. Birçok değerli meslektaşımızı değişim organize etme, eğitim alma veya eğitim verme amaçlı seyahatlerinde finansal ve organizasyon anlamında destekleme şansımız oldu. Onlarca öğrencimize Avrupada staj yapmak üzere finansal kaynak sağlamaya çalıştık. Ayrıca staj yeri bulmasında yardımcı olduk.

Ulusal Ajans tarafından bize tahsis edilen toplam hibeyi en iyi kullanmak adına, seçimlerde adil ve etkin olabilmek için birçok yöntem üzerinde çalıştık ve bu konuda siz değerli meslektaşlarımızdan destek aldık.

Bütün bu çalışmalarda ihtiyacımız olduğunda bizimle çalışan koordinatör, akademisyen veya araştırmacı arkadaşlarımıza bu vesileyle tekrar teşekkür ederiz.

Elde ettiğimiz iş performansı neticesinde Ulusal Ajans Hibe Listesinde Türkiye Üniversiteler 2012 olarak ilk 9’dan ilk 6’ya çıkmamız yani bir başka değişle geçen seneye oranla yaklaşık % 50 oranında artış takdir edilmesi kendi adımıza önemli bir başarıdır. Bunu da sizlerle paylaşmaktan ötürü gurur duymaktayım.

Hareketlilik anlamında ise ofisin uluslararası bir formata dönüştürülme gayretleri neticesi  rakamlarını ikiye katlaması açıkcası beklediğimiz bir başarı idi, bundan sonra da hep beraber bir takım çalışması ile daha da ileriye götürmeyi hedefliyoruz.

Bu duygularla, yeni web sayfalarımızın hayırlara vesile olmasını diler, sizlere en yüksek katkıyı sağlamasını temenni ederiz.

Sizlere son olarak meslek ve özel hayatınızda başarılı, bol hareketli ve mutlu yıllar diler, Uluslararası Ofis ekibi adına  iyi haberlerinizi almaktan her zaman mutlu olacağımızı belirtmek isteriz.

 

Sevgilerimle,

 

Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofis Direktörü    


Bu sayfa Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi tarafından en son 24.11.2023 17:25:17 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM